Żywy Różaniec

W Pińczowie, przy kościele klasztornym, w roku 1990 została erygowana nowa Parafia p. w. Nawiedzenia NMP. Od tego momentu datuje się istnienie Żywego Różańca. Do Października 2002 roku należało do niego 15 osób, tworząc jedną Różę różańcową. Od listopada 2002 roku, do Wspólnoty należało już 20 osób i one również tworzyły jedną Różę różańcową. Na 20 osób modlących się przez cały miesiąc spływają łaski, jakby to oni sami odmawiali nie 10 razy Zdrowaś Maryjo, tylko 50 razy...Na tym właśnie polega wspólnotowa, modlitwa Żywego różańca...

W każdą I niedzielę miesiąca spotykamy się na Mszy św. o godzinie 7.00, która jest odprawiana w intencji Członków Róż Żywego Różańca. Następnie odmawiana jest jedna część różańca, po której następuje zmiana tajemnic różańcowych.

Opiekunem Róż Żywego Różańca jest o. Korneliusz Kłósek.

100 0.20035719871521