Sakramentalny zwiazek małżeński zawieramy w Parafii jednego z narzeczonych.

W roku poprzedzającym planowaną datę ślubu, przychodzimy do kancelarii parafialnej, żeby dokonać rezerwacji terminu. Następnie potwierdzamy ją zaraz na początku roku, w którym zaplanowaliśmy uroczystość. Na trzy miesiące przed ślubem, przychodzimy do kancelarii i przynosimy następujące dokumenty:

- dowody osobiste;

- odpisy z księgi ochrzczonych z Parafii chrztu;

- dokument z USC;

- zaświadczenia o odbytym kursie przedmałżeńskim.

Po dostarczeniu tych dokumentów, otrzymujemy tzw. prośbę o wygłoszenie zapowiedzi. Taką prośbę zanosimy do Parafii jednego z narzeczonych (tej, w której nie odbywa się ceremonia) aby Ks. Proboszcz mógł je wygłosić. Po około 2 - 3 tygodniach odbieramy informację o wygłoszonych zapowiedziach i przynosimy ją do kancelarii parafialnej kościoła, w którym odbędzie się ślub.

Tutaj zostaje sporządzony protokół przedślubny bedący ostatnim dokumentem do teczki narzeczonych.

Tradycyjnie, w tygodniu poprzedzającym datę ślubu, narzeczeni przychodzą do kancelarii parafialnej omówić szczegóły ceremonii.

W dniu ślubu, narzeczeni razem ze świadkami pojawiają sie w kancelarii parafialnej 20 minut przed rozpoczęciem uroczystości. Mają ze sobą karteczki poświadczające odbytą spowiedź przedślubną. Świadkowie natomiast przynoszą ze sobą dowody osobiste.

UWAGI:

- wyrażamy zgodę na przystrojenie kościoła wg swoich upodobań i marzeń, prosimy jednak, żeby "nie przesadzić"...

- wyrażamy zgodę na filmowanie i fotografowanie uroczystości, po uprzednim zgłoszeniu się w kancelarii (w dniu ślubu). Zwracamy się z prośbą, zeby nie zrobić z kościoła "studia filmowego". Nic nie może przeszkodzić narzeczonym w duchowym przeżyciu Eucharystii.

- wszystkie inicjatywy dotyczące oprawy liturgicznej (występ scholi, propozycja pieśni czy wybrane teksty liturgii słowa) kategorycznie muszą zostać uzgodnione wcześniej z Ojcem Proboszczem.

- kategorycznie zakazujemy używania przed kościołem tub papierowych. Można natomiast używać tub z "żywymi" płatkami kwiatów, ryżu, drobnych pieniążków czy cukierków.

Organistą w naszej Parafii jest p. mgr Kamil Latocha. Można się z nim skontaktować pod nr telefonu: 880 362 780

Wszystkie sprawy formalne (włącznie z kwestią p. Organisty) załatwiamy z o. Proboszczem

RORATY Z MAŁYM GOŚCIEM NIEDZIELNYM 18.00