Komunia Święta

I Komunia św. organizowana jest w naszej parafii w każdym roku. Ma ona charakter bardzo uroczysty i podniosły. W galerii można podziwiać zdjęcia prezentujące wystrój kościoła.

Zawsze na początku września, w ogłoszeniach parafialnych, pojawia się informacja dotycząca zapisów dzieci. Zapisu dokonujemy w kancelarii parafialnej. Następnie zostaje ogłoszone spotkanie z rodzicami podczas którego omawia się wszystkie formalności.

Dzieci przygotowują się do I Komunii św. na katechezie w szkołach, do których uczęszczają. W Parafii, przygotowanie ma charakter następujący:

- październik - poświęcenie i rozdanie różańców podczas niedzielnej Mszy św. o godzinie 10.00 oraz uczestnictwo dzieci w nabożeństwach różańcowych (dwa razy w tygodniu);

- grudzień - poświęcenie i rozdanie cudownych medalików Matki Bożej Mirowskiej na niedzielnej Mszy św. o godzinie 10.00 (okolice 08 grudnia);

- grudzień - obowiązkowe uczestnictwo w roratach organizowanych każdego roku na podstawie programu Małego Gościa Niedzielnego (zdjęcia w galerii);

- luty - poświęcenie i rozdanie świec na niedzielnej Mszy św. o godzinie 10.00 (okolice 02 lutego);

- wielki post - uczestnictwo dzieci w nabożeństwie drogi krzyżowej (dwa razy w tygodniu);

- kwiecień - rozdanie książeczek podczas niedzielnej Mszy św. o godzinie 10.00 (data zostaje ustalone podczas wrześniowego spotkania z Rodzicami);

- tydzień poprzedzający niedzielę Uroczystości I Komunii św. - codzienne próby trwające około 1 godziny.

- sobota poprzedzająca niedzielę Uroczystości I Komunii św. - nabożeństwo pokutne. Dzieci przynoszą ze sobą świece, odbywa się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz I spowiedź św. Jest równiez okazji do spowiedzi dla Rodziców, Rodzeństwa, Chrzestnych i wszystkich, którzy posiadaja takie pragnienie.

Uroczystość I Komunii św. odbywa sie zawsze i tylko w niedzielę, na Mszy św. o godzinie 12.00. Jeżeli ilość Dzieci nakazuje stworzenie drugiej grupy, to przystępuje ona do I Komunii św. na Mszy św. o godzinie 10.00.

Podczas uroczystość obowiązuje całkowity zakaz prywatnego fotografowania i kamerowania. Mogą to robić tylko i wyłącznie wynajęci przez Rodziców fotografowie i kamerzysta.

RORATY Z MAŁYM GOŚCIEM NIEDZIELNYM 18.00