II niedziela zwykła

18 stycznia 2020

1. Obchodzimy dziś II niedzielę zwykłą w roku liturgicznym kościoła. Popołudniu nieszpory o godzinie 17.00 oraz Różaniec o 17.30.
    1. Od dzisiaj do 25 stycznia przeżywamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegorocznym hasłem są słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich: „Życzliwymi bądźmy”. Pamiętajmy w naszej modlitwie o tej szczególnej intencji, która w tym tygodniu gromadzi chrześcijan różnych wyznań.
    1. W nadchodzącym tygodniu, będziemy obchodzić następujące wspomnienia liturgiczne:
  • we wtorek - wspomnienie św. Agnieszki - dziewicy i męczennicy;
  • w piątek - wspomnienie św. Franciszka Salezego - biskupa i doktora Kościoła;
  • w sobotę - Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.
    1. W czwartek - 23 stycznia, o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji próśb zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. o. Pio. Intencje zapisane na kartkach można składać do skrzynki przy figurze św. o. Pio.
    1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską u Rodzin naszej Parafii. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie nas w Waszych domach oraz za składane przy tej okazji ofiary.
    1. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.
    1. Wszystkim życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz szczęśliwego tygodnia. Obchodzącym swoje imieniny, urodziny i jubileusze małżeńskie, składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask  i opieki Matki Bożej Mirowskiej.

z życzeniami Pokoju i Dobra

o. Wojciech Madej ofm