Niedziela Palmowa

13 kwietnia 2019

1. Niedzielą palmową wchodzimy w przeżywanie Wielkiego Tygodnia, który stoi w centrum całego roku liturgicznego. O godzinie 12.00 odbędzie się uroczysta procesja z palmami .Dziś również rozpoczynamy w naszej Wspólnocie parafialnej rekolekcje wielkopostne, które głosi o. Zacheusz Baran z naszego klasztoru w Jarosławiu. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Nauki będą głoszone na mszach świętych o godzinie 8.00 i 18.00. Postarajmy się dołożyć wszelkich starań, aby licznie brać udział w wielkopostnych ćwiczeniach duchowych.
  2. Ofiary zbierane na tacę podczas rekolekcji we wtorek i środę, przeznaczone będą na wsparcie działalności ewangelizacyjnej prowadzonej przez klasztor w Jarosławiu, w którym na codzień posługuje nasz Rekolekcjonista. Będą one naszą wdzięcznością za trud głoszenia Słowa Bożego. Za  Waszą hojność i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać
  3. Zapraszamy dziś na godzinę 20.00 do naszego Sanktuarium na Uroczystą Drogę Krzyżową. Przeżyjmy ją w duchu rekolekcyjnej zadumy. Niech nasze uczestnictwo będzie wyrazem głębokiej wiary i ukochania chrystusowego Krzyża.
  4. W wielki wtorek będzie miała miejsce spowiedź rekolekcyjna. Kapłani będą pełnić dyżur w onfesjonale w godzinach: od 8.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 18.00
  5. Spowiedź wielkopostna w naszym Sanktuarium potrwa od wielkiej środy do wielkiej soboty. Spowiadać będziemy bez przerwy, od godziny 8.00 do 18.00.
  6. Z posługą sakramentalną do Chorych, udamy się w środę, od godziny 9.00. Bardzo prosimy, aby tych Chorych, których kapłan nie odwiedza w I piątki miesiąca, zapisywać w zakrystii.
  7. W Wielki czwartek rozpoczynamy świętowanie Triduum Paschalnego. O godzinie 7.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy brewiarzowej. Odmówimy jutrznię i godzinę czytań. O godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św. Wieczerzy Pańskiej, po której przeniesiemy Najświętszy Sakrament do kaplicy adoracji – ciemnicy. Adoracja Pana Jezusa potrwa do godziny 24.00.
  8. W Wielki Piątek, Kościół powstrzymuje się od sprawowania Mszy świętej. Zapraszamy serdecznie do naszego Sanktuarium na godzinę 7.00, o której odmówimy jutrznię i godzinę czytań. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy potrwa do godziny 16.45. O godzinie 17.00, odprawimy uroczystą Drogę Krzyżową. Ceremonię liturgiczną Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godzinie 18.00. Zakończy się ona przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Tutaj ok. godziny 19.30 rozpoczniemy śpiew trzech części gorzkich żali. Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie potrwa całą noc. Przypominamy, że w wielki piątek obowiązuje post ścisły co do ilości i co do jakości spożywanych pokarmów. Ofiary zbierane podczas adoracji Krzyża, w całości zostaną przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ojczyźnie Chrystusa.
  9. W Wielką sobotę, zapraszamy do naszego Sanktuarium na modlitwę brewiarzową - jutrznię i godzinę czytań - którą odprawimy o godzinie 7.00. Od godziny 8.00 do godziny 17.00, będziemy święcić pokarmy. Jeżeli warunki pogodowe na to pozwolą, poświęcenie odbywać się będzie przed kościołem. Natomiast jeśli nie, to pokarmy będziemy święcić w kruchcie kościoła. Poświęcenie pokarmów na Skrzypiowie odbędzie się o godzinie 10.00. Ceremonię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godzinie 20.00.
  10. W niedzielę wielkanocną, serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę św. rezurekcyjną o godzinie 6.00. Rozpoczniemy ją procesją Eucharystyczną i radosnym odśpiewaniem Te Deum Laudamus
  11. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom i Sympatykom naszego Sanktuarium oraz Pielgrzymom nawiedzającym to miejsce posługująca tutaj Wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask i opieki Matki Bożej Mirowskiej. Niech ten święty czas rekolekcji, który przygotowuje nas do dobrego przeżycia Świąt, będzie dla nas okazją do głębszego wejścia w swoją duchowość, dzięki czemu, pogłębimy relację z Bogiem, który jest MIŁOŚCIĄ.

z życzeniami pokoju i dobra

o. Wojciech Madej ofm

» Archiwum | Pobierz jako PDF