XXVIII niedziela zwykła

13 października 2018

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XVIII Dzień Papieski, pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa. Z tej okazji, pod kościołem odbywa się kwesta w ramach fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, z której zebrane ofiary -  będące wotum dla św. Papieża Jana Pawła II - mają wesprzeć działalność stypendialną pośród utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin.  Popołudniu, o godzinie 17.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Nabożeństwa te odprawiamy codziennie o godzinie 17.15. W poniedziałki, w sposób szczególny zachęcamy do uczestnictwa Dzieci Pierwszokomunijne i Ich Rodziców, natomiast w środy - Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  2. W nadchodzącym tygodniu będziemy obchodzić następujące wspomnienia liturgiczne:
  • w poniedziałek - wspomnienie św. Teresy od Jezusa - dziewicy i doktora Kościoła;
  • we wtorek - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
  • w środę - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego - biskupa i męczennika;
  • w czwartek - święto św. Łukasza Ewangelisty;
  • w piątek - święto św. Piotra z Alkantary - kapłana;
  • w sobotę - wspomnienie św. Jana Kantego - kapłana.
  1. Na stoliku pod chórem wystawione są kartki wypominkowe. Wypominki możemy przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zmarłych zgłoszonych na wypominki miesięczne będziemy wyczytywać codziennie przez cały miesiąc listopad o godzinie 17.15, następnie w Ich intencji odprawimy Drogę Krzyżową o 17.30, a po Niej, o godzinie 18.00 Msze św. gregoriańską. Zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne będziemy wyczytywać przez cały rok, w każdą niedzielę o godzinie 11.30. Zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby kartki wypominkowe wypisywać bardzo wyraźnie oraz zaznaczyć, czy są to wypominki miesięczne czy roczne.
  2. W zakrystii są do kupienia Kalendarze Rolnicze na rok 2019 w cenie 30 zł oraz Kalendarze Misyjne w cenie 10 zł. Serdeczne zachęcamy.
  3. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Niech na ten czas Pan Jezus nam błogosławi.

z życzeniami Pokoju i Dobra

o. Wojciech Madej ofm

OGŁOSZENIA DODATKOWE

1. Firma INTRA Diagnostyka Słuchu przeprowadzi bezpłatne badania słuchu dla mieszkańców Pińczowa oraz okolicznych miejscowości. Badania te odbędą się 18 października (czwartek) w Przychodni Rejonowej nr 1 w Pińczowie przy ul. Klasztornej 6, od godziny 9.00. Badanie przeznaczone jest dla Pacjentów dorosłych z problemami słuchu oraz użytkowników aparatów słuchowych.
  2. Świętokrzyskie Centrum Onkologii, mając na uwadze rosnącą liczbę zachorowań na nowotwory złośliwe dotykające kobiety w naszym regionie, zaprasza na bezpłatne badania cytologiczne dedykowane kobietom w wieku 25 - 59 lat (wykonujemy co 3 lata) oraz badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50 - 69 lat (powtarzamy co 2 lata). Dla grup minimum 5 kobiet zapewniamy bezpłatny transport do Centrum Onkologii w Kielcach. Telefon kontaktowy w tej sprawie: dr Małgorzata Biskup: 606 645 865

» Archiwum | Pobierz jako PDF

97 0.17482805252075