Święto Chrztu Pańskiego

11 stycznia 2020

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które w liturgii kończy czas Bożego Narodzenia i rozpoczyna okres zwykły. Wg zwyczaju panującego w Polsce, do 02 lutego można pozostawić w kościołach szopki i śpiewać kolędy.  Popołudniu zapraszamy na nieszpory kolędowe o godzinie 17.00 i różaniec o godzinie 17.30.
  2. Trwa wizyta duszpasterska u Rodzin naszej Parafii. Całościowy plan kolędy znajduje się w gablotach. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu przedstawia się następująco:

13 stycznia - poniedziałek

• ul. Grodziskowa - bloki: 3, 5, 6, 7 i 9

14 stycznia - wtorek

• ul. Armii Krajowej - bloki: 11, 13, 16, 16 a i domy mieszkalne

15 stycznia - środa

• ul. Armii Krajowej - bloki: 15, 17 i 18

16 stycznia - czwartek

• ul. Klasztorna - bloki: 10, 18, 20, 23 oraz  2 i 4 razem z domami mieszkalnymi

17 stycznia - piątek

• ul. Batalionów Chłopskich

Kolędę rozpoczynamy od godziny 16.00,

1. Dzisiaj, o godzinie 15.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. dla Róż Różańcowych naszej Parafii. Po Niej odbędzie się spotkanie opłatkowe w refektarzu klasztornym.
  2. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Wszystkim życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz szczęśliwego tygodnia. Obchodzącym swoje imieniny, urodziny i jubileusze małżeńskie, składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask  i opieki Matki Bożej Mirowskiej.

Informacje Kurii Kieleckiej:

Od 18 do 25 stycznia przeżywamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegorocznym hasłem są słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich: „Życzliwymi bądźmy”(por. Dz 28, 2). Zachęcamy czcigodnych Księży i wszystkich wiernych do udziału w obchodach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, które w uroczysty sposób rozpoczną się 18 stycznia br. o godz. 18. 30 w kościele pw. Św. Jana Pawła II w Kielcach pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

Pamiętajmy w naszej modlitwie o tej szczególnej intencji, która w tym tygodniu gromadzi chrześcijan różnych wyznań.

» Archiwum | Pobierz jako PDF