Najświętszej Trójcy

26 maja 2018

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. Na Mszy św. o godzinie 12.00 Dzieci z naszej Parafii, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. przeżywać będą razem ze swoimi Rodzicami rocznicę tego ważnego wydarzenia. Otoczmy Ich naszą modlitwą i serdecznością. Popołudniu o godzinie 17.00 nieszpory, a o 17.30 nabożeństwo majowe
  2. We wtorek siódmy dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Zapraszamy do naszego Sanktuarium na Mszę św. z kazaniem nowennowym o godzinie 18.00. Po Niej odmówimy modlitwy i ruszymy z procesją eucharystyczną. Po procesji poświęcimy chleb św. Antoniego i uczcimy Jego relikwie.
  3. W czwartek Uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. Msze św. w naszym Sanktuarium będą odprawiane wg porządku niedzielnego. Msza św. o godzinie 12.00, zostaje przesunięta na godzinę 13.00. Po Mszy św. o godzinie 10.00 udamy się procesją ulicami naszej Parafii, oddając cześć Najświętszemu Sakramentowi przy 4 ołtarzach. Procesja przejdzie tradycyjną trasą przez następujące ulice: od klasztoru, ulicą Bednarską, ulicą Spółdzielczą (obok internatu), przetniemy ulicę Batalionów Chłopskich, ulicą Polną, ulicą Słabską, obok szpitala i wrócimy do kościoła. Zwracamy się z ogromną prośbą do Parafian, aby zmobilizować się i przygotować ołtarze w miejscach, gdzie od wielu lat miały one swoje miejsce. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej manifestacji swojej wiary. Weźmy udział w procesji całymi Rodzinami. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów. Dzieci komunijne i rocznicowe przychodzą w strojach komunijnych. Niech nasz liczny udział będzie wyrazem głebokiej wiary i umiłowania Jezusa w Tajemnicy Eucharystii.
  4. Od piątku rozpoczniemy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. wieczornej przejedziemy z procesją eucharystyczną po placu kościelnym. Bardzo prosimy Parafian o zaangażowanie się w przebieg oktawy. Zapraszamy do niesienia feretronów, baldachimu a dzieci prosimy o sypanie kwiatów.
  5. Najbliższy piątek - to także I piątek czerwca. Spowiedź na każdej Mszy św. Do Chorych z posługą sakramentalną kapłani udadzą się od godziny 9.00. Od tego dnia, zapraszamy do naszego Sanktuarium na nabożeństwo czerwcowe, które przez cały miesiąc czerwiec odprawiać będziemy o godzinie 17.30.
  6. W przyszłą niedzielę, o godzinie 7.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencjach Róż Różańcowych. Po Niej odbędzie się spotkanie formacyjne i zmiana Tajemnic.
  7. Od przyszłej niedzieli, do końca sierpnia będziemy odprawiać dodatkową Mszę św. o godzinie 21.00.
  8. W ubiegłym tygodniu, w naszym Sanktuarium sakrament chrztu św. otrzymała Ewa Zofia Rycerz. W intencji nowoochrzczonego Dziecka, odmówmy: Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…
  9. Jutro, na dachu kościoła rozpoczną się prace mające na celu naprawę poniszczonych dachówek, udrożnienie rynien, naprawę ich oraz stworzenie koniecznej dokumentacji do podjęcia starań o kompleksowy remont całego poszycia. Wszystkie te prace i działania zawierzamy opiece Matki Bożej Mirowskiej.
  10. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom i Sympatykom naszego Sanktuarium oraz Pielgrzymom i Gościom nawiedzającym to miejsce, posługująca tutaj Wspólnota Franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Mirowskiej. Obchodzących w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze małżeńskie, polecamy Bożej Opatrzności. Swoją modlitewną pamięcią ogarniamy również wszystkich tych, którzy za pomocą łączy internetowych, uczestniczą w liturgii sprawowanej w naszym Sanktuarium.

z życzeniami Pokoju i Dobra

o. Wojciech Madej ofm, proboszcz