XX niedziela zwykła

18 sierpnia 2018

1. Dziś przypada XX niedziela zwykła w roku liturgicznym Kościoła. Popołudniu, nieszpory o godzinie 17.00 i różaniec o godzinie 17.30. Wieczorem, Msze św.    o godzinie 18.00 i 21.00.
  2. W tym tygodniu będziemy obchodzić następujące wspomnienia liturgiczne:
  • w poniedziałek - wspomnienie św. Bernarda - opata i doktora Kościoła;
  • we wtorek - wspomnienie św. Piusa X - papieża;
  • w środę -wspomnienie NMP Królowej;
  • w piątek - święto św. Bartłomieja - Apostoła;
  • w sobotę - wspomnienie św. Ludwika IX - króla, Patrona FZŚ.
  1. W przyszłą niedzielę, 26 sierpnia 2018 r., w naszym kościele będzie „Dzień Ziemi Świętej”. Z tej okazji o. Nikodem Gdyk z Komisariatu Ziemi Świętej wygłosi okolicznościowe kazanie. Po każdej Mszy świętej, przed kościołem, będzie można nabyć czasopismo „Ziemia Święta”, książki i albumy dotyczące Betlejem, Nazaretu i Jerozolimy, a także dewocjonalia: m.in. różańce i krzyże z drzewa oliwnego z Betlejem oraz film na DVD „Kustosze źródeł zbawienia” i DVD z filmem o Ziemi Świętej, jako cegiełkę na budowę Muzeum Grobu i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa w Jerozolimie. Z okazji Dnia Ziemi Świętej przed kościołem będą zbierane pieniądze na pomoc dla chrześcijan w ogarniętej wojną domową Syrii.
  2. Wszystkim życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli. Przebywającym na urlopach, udanego wypoczynku, a Dzieciom i Młodzieży, szczęśliwych i bezpiecznych wakacji.

z życzeniami POKOJU i DOBRA

o. Wojciech Madej ofm