Katecheza w szkole

PYTANIA DO TESTU DLA KLASY I TO T1, 1TP T1 ZSZ W PIŃCZOWIE

1. Na co wskazuje przykazanie I ?
  2. Wymień najbardziej powszechne grzechy przeciwko przykazaniu I :
  3. Od czego zależy wg przykazania IV długość życia człowieka i jego zasobność ?
  4. Na czym polega świętowanie Dnia Pańskiego ?
  5. Określ granice życia człowieka :
  6. Na straży jakiej wartości stoi przykazanie VI ?
  7. Czym w kategoriach etycznych jest zdrada?
  8. Jakie są skutki życia w zakłamaniu ?
  9. Jak nazywamy wartość, która wyzwala człowieka z kłamstwa?
  10. Co jest podstawą życia małżeńskiego ?
  11. Co to jest „chorobliwa zazdrość?
  12. Sumieniem nazywamy…
  13. Do kategorii jakich grzechów zaliczysz: „grzech innych pochwalać:?
  14. Do kategorii jakich grzechów zaliczysz: „krzywdzenie wdów i sierot:?
  15. Do kategorii jakich grzechów zaliczysz: „rozmyślnie trwać w braku pokuty”?
  16. Podaj definicję sakramentów :
  17. Jakie sakramenty zaliczamy do sakramentów uzdrowienia?
  18. Jaki sakrament nazywamy „bramą do innych sakramentów”?
  19. Do jakich sakramentów należy sakrament bierzmowania?
  20. Co to jest Eucharystia?
  21. Kto, kiedy i gdzie ustanowił sakrament eucharystii ?
  22. Przez co Bóg rozwiewa wątpliwości człowieka dotyczące autentyczności Eucharystii?
  23. Co jest konieczne do ważności spowiedzi?
  24. Kto może zwolnić kapłana z tajemnicy spowiedzi ?
  25. Co to jest wiatyk ?
  26. Kto może udzielić święceń kapłańskich ?
  27. Jaki jest najważniejszy moment święceń kapłańskich ?
  28. Co to jest celibat ?
  29. Wymień elementy fundamentalne związku małżeńskiego ?
  30. Jakie elementy wchodzą w skład powołania człowieka ?
  31. Na co wskazuje słowo Komunia (communio) ?
  32. Jak nazywamy wartość etyczną, która przekazuje określoną rzeczywistość zgodnie ze stanem faktycznym bez subiektywnego koloryzowania i prób zmieniania znaczenia ?

Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdują się w zeszycie pod poszczególnymi tematami. Żadne z pytań nie wychodzi poza zakres omawianego materiału oraz natatki lekcyjnej.

Termin TESTU:  16 maja (środa)

Poprawa TESTU: 23 maja (środa)

Kontrol zeszytów: 22 maja (wtorek