20 maja 2018

I Komunia św. w Parafii

20 maja

W dzisiejszą niedzielę, 20 maja, o godzinie 12.00, dwadzieścia cztery Dzieci przystąpiły w naszej Parafii do I Komunii św. Jak zwykle było uroczyście i podniośle... Nie brakowało łez wzruszenia i salw śmiechu... Dzieci, poprzez szereg prób znakomicie przygotowały się do pełnionych podczas liturgii ról. Pięknie deklamowały wierszyki, śpiewały psalm, czytały modlitwę wiernych, prowadziły procesję z darami... Wszystko wypadło bardzo dobrze i praktycznie bez pomyłek. Burzę oklasków wywołała pieśń Alleluja zaśpiewana na końcu Mszy św. przez Julię w duecie z o. Proboszczem Wojciechem. Kościół tonął w białych kwiatach. Na twarzach Rodziców łatwo można było zauważyć skupienie i dumę. To był naprawdę wyjątkowy dzień w życiu naszej Parafii.

Ogromne słowa wdzięczności należą się wszystkim tym, którzy nie szczędzili wysiłku i starań, aby ten dzień był tak wspaniały. Niech te cudowne chwile pozostaną na długo w naszych sercach.

Zapraszamy do galerii zdjęć przedstawiających wystrój kościoła. Niebawem, w multimediach pojawi się krótka relacja filmowa z tej uroczystości.